ECO ZAKŁADKA

W ramach projektu "Eko z Twoją Wolą" podejmiemy w szkole szereg działań, które mają wpłynąć na zwiększenie wiedzy i świadomości dotyczącej ekologii i dbania o dobrostan naszych uczniów. W trakcie roku szkolnego mamy zaplanowane różne działania. Zapraszamy do oglądania fotorelacji w naszej zakładce.

Na start zajęliśmy się zasadzeniem krzewów wokół szkoły, zaangażowanie naszych uczniów było bardzo duże, teraz będziemy doglądać naszych sadzonek i obserwować ich wzrost. Liczymy, że wszyskie się przyjmą:-)

W ramach wrześniowej współpracy z rodzicami dzieci z klasy 0B i dołączenie do akcji Castoramy "Kwiaty za elektrograty." Promując postawy proekologiczne odbyła się zbiórka odpadów elektrycznych i elektronicznych, które w bezpieczny sposób zostały poddane utylizacji przez DIY. W zamian za zepsuty sprzęt otrzymaliśmy polskie wrzosy, które dzieci wsadziły do donic. Dzieci regularnie nawadniają i zapewniają odpowiednią pielęgnację roślin. Wrzosy zdobią drzwi oddziału przedszkolnego.

Grupa 0A wzięła udział w warsztatach stolarskich przeprowadzonych przez jednego z rodziców. Dzieci zapoznały się z pracą stolarza oraz zbudowały domek dla owadów.

Klasa 1b przygotowała bezpieczne, przytulne domki dla jeży, jak rówież zadbała o ptasią stołówkę w trakcie zimowych dni.

Grupa 0b sadziła kwiaty filtrujące powietrze.

Klasa 1e jesienią zasadziła cebulki tulipanów, które można już podziwiać na naszym skwerku.

Data dodania: 2023-10-02 18:20:11
Data edycji: 2024-04-09 21:05:09