ECO ZAKŁADKA

W ramach projektu "Eko z Twoją Wolą" podejmiemy w szkole szereg działań, które mają wpłynąć na zwiększenie wiedzy i świadomości dotyczącej ekologii i dbania o dobrostan naszych uczniów. W trakcie roku szkolnego mamy zaplanowane różne działania. Zapraszamy do oglądania fotorelacji w naszej zakładce.

Na start zajęliśmy się zasadzeniem krzewów wokół szkoły, zaangażowanie naszych uczniów było bardzo duże, teraz będziemy doglądać naszych sadzonek i obserwować ich wzrost. Liczymy, że wszyskie się przyjmą:-)

W ramach wrześniowej współpracy z rodzicami dzieci z klasy 0B i dołączenie do akcji Castoramy "Kwiaty za elektrograty." Promując postawy proekologiczne odbyła się zbiórka odpadów elektrycznych i elektronicznych, które w bezpieczny sposób zostały poddane utylizacji przez DIY. W zamian za zepsuty sprzęt otrzymaliśmy polskie wrzosy, które dzieci wsadziły do donic. Dzieci regularnie nawadniają i zapewniają odpowiednią pielęgnację roślin. Wrzosy zdobią drzwi oddziału przedszkolnego.

Grupa 0A wzięła udział w warsztatach stolarskich przeprowadzonych przez jednego z rodziców. Dzieci zapoznały się z pracą stolarza oraz zbudowały domek dla owadów.

Klasa 1b przygotowała bezpieczne, przytulne domki dla jeży, jak rówież zadbała o ptasią stołówkę w trakcie zimowych dni.

Grupa 0b sadziła kwiaty filtrujące powietrze.

Klasa 1e jesienią zasadziła cebulki tulipanów, które można już podziwiać na naszym skwerku.

Klasa 5a od października do mają prowadziła obserwacje drzewa.

Data dodania: 2023-10-02 18:20:11
Data edycji: 2024-06-05 16:44:09